Генеральний план м. Біла Церква Київської області

Замовник:
Управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради Київської області
Головний архітектор проекту В.М. Колодова
Головний інженер проекту О. В. Малиношевський
Замовник:
Управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради Київської області
Головний архітектор проекту В.М. Колодова
Головний інженер проекту О. В. Малиношевський
Загальна композиційно-просторова ідея генерального плану передбачає органічне включення кожного містобудівного утворення в загальну архітектурно-планувальну і просторову систему міста.
В основу розробки перспективного розвитку території міста Прилуки були покладені наступні принципи: створення чіткого функціонального зонування та архітектурно-планувальної структури, що забезпечує виразне об’ємно-просторове рішення житлової та громадської забудови; розробка планувальної структури, що задовольняє оптимальні умови проживання, а саме високий рівень інженерного облаштування, озеленення, обслуговування, зручні транспортні зв’язки з місцями прикладення праці та відпочинку; виділення в межах міста територій пріоритетного розвитку.
Генеральним планом пропонується розвиток міста Скадовська як міста-курорту для лікування і відпочинку населення, що визначають сприятливі курортологічні і територіальні ресурси, а також в свою чергу передбачають організацію зони дитячого відпочинку, що примикає до міста і короткочасного відпочинку для батьків з дітьми.
У проекті визначена функціонально-планувальна організація територій, природно-рекреаційні ресурси розвитку міста, їх використання, розміщення загальноміських закладів різноманітного призначення, демографічний прогноз, обсяги та територіальне розміщення житлового будівництва, розвиток вулично-дорожньої мережі, мереж інженерної інфраструктури, заходи по охороні навколишнього середовища, доцільність зміни межі міста.
Головною метою проекту є забезпечення сталого містобудівного, економічного та соціального розвитку міста Кам'янець-Подільського, визначення черговості і пріоритетної забудови, створення належних умов для життєзабезпечення, уточнення планувальної структури та просторової композиції забудови міста, пріоритетних та допустимих видів використання і забудови територій. Затверджений у чинному порядку, генеральний план стане обов'язковим документом для всіх організацій та установ, які здійснюють будь-яке будівництво на території міста, а також використовують землі в проектних межах міста.
Враховуючи потужний рекреаційних потенціал населеного пункту, природні умови та його багату історико-культурну спадщину, генеральним планом передбачається розвиток с. Трипілля насамперед як рекреаційно-туристичного центру для розвитку культурно-пізнавального туризму.
Переважні напрями перспективного розвитку території с. Мотижин визначаються його місцезнаходженням в системі розселення та транспортними зв’язками, природними умовами та наявністю територій для перспективного розвитку, наявність безпосереднього впливу м. Києва. Проектом передбачається переважне нарощування виробничого та соціально-культурного потенціалу с. Мотижин, з покращенням транспортних зв’язків між всіма населеними пунктами.
Основною проблемою використання існуючих територій смт. Кодра є їх розчленованість, віддаленість від адміністративного центру та відсутність єдиної планувальної структури з наявністю повноцінної сфери громадсько-соціального, транспортного та ін. обслуговування. З метою врегулювання цих питань, генеральним планом передбачається приєднання віддалених земельних ділянок в межі смт. Кодра.
Мета проекту – це вдосконалення планувальної структури території села, забезпечення в інтересах територіальної громади раціонального розподілу території за видами використання та оптимізація функціональних зв`язків між цими територіями, з урахуванням ситуації, що склалася.
Проектна пропозиція передбачає створення умов для збереження та розвитку села Крушинка та підвищення рівня життя населення, на основі докорінної зміни виробничих відносин (створення малих підприємств, галузевих комплексів, впровадження інноваційних рішень) та формування оптимальної соціальної структури.